Duchovní péče

Základním, specifickým a nezaměnitelným posláním laické i profesionální duchovní péče je pomoc pacientovi při hledání spirituálního zdraví a pohody.

 

Duchovní péči nabízíme všem pacientům, jejich blízkým a zdravotníkům bez ohledu na církevní příslušnost a náboženství. Duchovní služba se řídí přáním toho, komu je poskytována a bere ohled na jeho / její lidskou důstojnost a mravní integritu.

 

K čemu slouží nemocniční duchovní služba?

 

Poskytuje duchovní podporu pacientům, příbuzným i personálu nemocnice.

Zprostředkovává na vyžádání kontakt s duchovními z různých církví.

 

Římskokatolický farář navštěvuje nemocné vždy první pátek v měsíci od 9:00 do 11:00. Nabízí rozhovor a udílení svátostí.

 

Kromě toho každý třetí pátek v měsíci opět mezi 9:00 až 11:00 nemocné navštěvují laičtí akolyté - podavatelé svatého příjímání. Kromě udílení eucharistie nabízí hlavně rozhovor a útěchu v nemoci.

 

 

Kontakt na římskokatolickou farnost v Červené Vodě:

 

tel: 733 741 844

email: R.Malac@seznam.cz

P. Ing. Mgr. Radek Maláč – 739 245 986

PŘÍJEM PACIENTŮ

Informace ohledně příjmů pacientů Vám poskytne paní Prokopcová Pavla, (733 535 832), nebo MUDr. Jiří Pohanka (602 108 564).

 

 PODĚKOVÁNÍ

Opět děkujeme panu starostovi z obce Bystřec za sponzorský dar, který jsme obdrželi v měsíci březen 2023. Finanční hotovost bude použita na nákup WC křesel pro naše pacienty.

 

V listopadu 2022 jsme od obce Bystřec převzali opakovaný peněžní dar, tentokrát ve výši 32 000 Kč. Moc si tohoto daru vážíme a panu Ing. Tomáši Šťastnému a jeho kolegům ze zastupitelstva obce Bystřec ještě jednou upřímně děkujeme. Hotovost byla použita na nákup nového oxygenerátoru, který pomáhá nemocným s onemocněním dýchacích cest.

kyslikovy-koncentrator.jpg

 

Naše zařízení velice děkuje zastupitelstvu a panu starostovi obce Bystřec, za poskytnutí sponzorského daru na vybavení naší LDN.

Peníze byly použity na nákup rehabilitačních pomůcek.

meyra-ctyrkolove-predloketni-choditko-s-podpurnou-deskou-ambona-vcbk2a.jpg

 

SKM_C250i22121211030.jpg

 Naše zařízení dále děkuje obci Orličky za výrobu vánočních přáníček pro naše pacienty.

 

V budově LDN byla zřízena veřejná WIFI síť.

wifi.jpg

 

NABÍDKA OBĚDŮ PRO VEŘEJNOST

Nevyplatí se Vám doma vařit?
Dochází Vám inspirace v přípravě jídel?

Přijďte si k nám pro oběd!

 

Standardy kvality sociálních služeb

Na základě inspekční zprávy ze dne 13. 10. 2011 splňuje naše oddělení sociálních lůžek standardy kvality sociálních služeb.U

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Návštěvnost stránek

315415