Aktuality


Projekt Poradenství pro digitální transformaci

společnosti Aeskulap, spol. s r.o. 

 

.

Naše zařízení realizovalo projekt Poradenství pro digitální transformaci společnosti Aeskulap s.r.o. v rámci dotace ze zdrojů NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY, Výzva Czech Rise Up 3.0 – Poradenství pro digitální transformaci podniku.

Cílem projektu byla analýza současného stavu digitalizace společnosti a možné východiska pro digitální transformaci pro zvýšení odolnosti vůči následkům krize způsobené epidemií COVID-19 a také připravenost čelit v budoucnosti dalším negativním jevům. Epidemie COVID-19 se v provozu společnosti projevila zejména v oblasti lidských zdrojů (nemocnost, karantény) a také v oblasti logistiky (výpadky dodavatelských společností), což mělo za následek zvýšenou nákladovost společnosti a zpomalení výkonnosti. Společnost je nucena ve střednědobém horizontu významně digitalizovat své procesy tak, aby omezení na straně lidských zdrojů méně zasahovalo do provozu společnosti. Také v oblasti datové integrace potřebuje společnost významně digitalizovat a tím zrychlit výměnu dat s třetími stranami (dodavatelé, státní správa). Samostatnou kapitolou je oblast kybernetické bezpečnosti, které se společnost musí věnovat ve zvýšené formě a to zejména s ohledem na novou legislativu EU a zejména s ohledem na dramaticky rostoucí množství kybernetických útoků v oblasti zdravotnictví.

Společnost se v oblasti digitální transformace připravuje na zásadní modernizaci a digitalizaci procesů, na modernizaci informačních systémů a na zvýšení kybernetické bezpečnosti.

V rámci projektu bylo dosaženo všech stanovených cílů.

 EU.pngVOLNÁ LŮŽKA

Datum konání: 16. 7. 2022

postel2.jpg
V současné době máme na oddělení LDN 2 volná místa.
Případné informace Vám poskytne MUDr. Jiří Pohanka mob.: 602 108 564DUCHOVNÍ PÉČE V NAŠEM ZAŘÍZENÍ

Do našeho nařízení dochází farář z místní římskokatolické farnosti každý první pátek v měsíci od 09:00 do 11:00.

Bývá k zastižení v kanceláři sociálních pracovnic a vrchní sestry.

 KONTROLA Z MPSV

Na základě kontroly MPSV prošlo naše zařízení dne 19. 05. 2015 úspěšně finanční kontrolou ve veřejné správě.INFORMACE O ZRUŠENÍ POVINNOSTI PLATIT REGULAČNÍ POPLATEK

Informace o zrušení povinnosti platit regulační poplatek za poskytování lůžkové péče od 1. 1. 2014

Na základě nálezu Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 36/11 ze dne 20. 6. 2013 se s účinností od 1. ledna ruší povinnost hradit regulační poplatek za poskytování lůžkové péče včetně lůžkové lázeňské léčebně rehabilitační péče ve výši 100 Kč podle ustanovení § 16a odst. 1 písm. f) zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění účinném do 31. prosince 2013, (dále jen „zákon č 48/1997 Sb.“). Posledním dnem, kdy má poskytovatel lůžkové zdravotní péče právo (a povinnost) vybírat regulační poplatek, je 31. prosinec 2013. Povinnost hradit ostatní regulační poplatky podle ustanovení § 16a odst. 1 písm. a) až e) zákona č. 48/1997 Sb. ve výši 30 Kč a 90 Kč zůstává nedotčena a i po 31. prosinci 2013 jsou proto poskytovatelé povinni od pojištěnců tyto poplatky vybírat.ANNABIS

Datum konání: 12. 9. 2012

ANNABIS
Nově u nás v prodeji výrobky značky ANNABIS.
Produkty značky Annabis jsou vyráběny z léčivého konopí.
Konopí má výrazné protizánětlivé, hojivé, analgetické, antibakteriální a antivirální účinky. Tato bylina účinně pomáhá nejen v případě vážných nemocí, ale při lokální aplikaci v podobě tinktury nebo masti přináší úlevu a rychlé zhojení i při běžných zdravotních problémech. Zvláště dobře se osvědčuje při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím.
Konopná semena a olej jsou jedním z nejlepších zdrojů esenciálních mastných kyselin. Kromě vzácné kyseliny gamma-linoleové obsahují omega-6 a omega-3 v dokonalém poměru 3:1 (lidská kůže je obsahuje v poměru 4:1). Obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin. Esenciální se jim říká proto, že si je lidské tělo neumí samo vyrobit a musíme je přijímat z potravy nebo vstřebáváním.Fotografie našich uživatelů

fotogalerie.jpg
V sekci sociální služby byla přidána nová záložka Fotogalerie, kde naleznete fotografie z akcí našich uživatelů.
Z důvodu ochrany soukromí uživatelů, jsou však fotografie pod heslem.
Heslo získáte kontaktováním sociální pracovnice (602 483 630), vrchní sestry (725 089 964) nebo na e-mailové adrese: aeskulap.mlynarova@tiscali.czStandardy kvality sociálních služeb

Datum konání: 17. 10. 2011

top-logo3_2.gif
Na základě inspekční zprávy ze dne 13. 10. 2011 splňuje naše oddělení sociálních lůžek standardy kvality sociálních služeb.REGULAČNÍ POPLATKY

Datum konání: 25. 11. 2011

100.jpg
Změna výše regulačního poplatku od 1.12. 2011
Dnem 1. 12. 2011 nabude účinnosti zákon č. 298/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a dojde mimo jiné ke změně výše regulačního poplatku za jeden den hospitalizace ze 60 Kč na 100 Kč.

Pokud hospitalizace pacienta započne před účinností citovaného zákona a bude pokračovat i po 1. 12. 2011, měl by být účtován regulační poplatek podle příkladů uvedených níže.
K otázce, v jaké výši má být účtován regulační poplatek první a poslední den hospitalizace, který se počítá jako jeden den, Ministerstvo zastává názor, že by měla být účtována sazba, která byla platná v den přijetí pacienta k hospitalizaci, tj. ve výši 60 Kč.

REGULAČNÍ POPLATKY.docx
PŘÍJEM PACIENTŮ

Iinformace ohledně přijmů pacientů Vám poskytne paní Prokopcová Pavla, (733 535 832), nebo MUDr. Jiří Pohanka (602 108 564).

 

 

Výstřižek - sstra.JPG

Více informací naleznete v sekci volná pracovní místa.

PODĚKOVÁNÍ

Opět děkujeme panu starostovi z obce Bystřec za sponzorský dar, který jsme obdrželi v měsíci březen 2023. Finanční hotovost bude použita na nákup WC křesel pro naše pacienty.

 

V listopadu 2022 jsme od obce Bystřec převzali opakovaný peněžní dar, tentokrát ve výši 32 000 Kč. Moc si tohoto daru vážíme a panu Ing. Tomáši Šťastnému a jeho kolegům ze zastupitelstva obce Bystřec ještě jednou upřímně děkujeme. Hotovost byla použita na nákup nového oxygenerátoru, který pomáhá nemocným s onemocněním dýchacích cest.

kyslikovy-koncentrator.jpg

 

Naše zařízení velice děkuje zastupitelstvu a panu starostovi obce Bystřec, za poskytnutí sponzorského daru na vybavení naší LDN.

Peníze byly použity na nákup rehabilitačních pomůcek.

meyra-ctyrkolove-predloketni-choditko-s-podpurnou-deskou-ambona-vcbk2a.jpg

 

SKM_C250i22121211030.jpg

 Naše zařízení dále děkuje obci Orličky za výrobu vánočních příníček pro naše pacienty.

 

Do našeho pracovního kolektivu příjmeme Zdravotní sestru:

SKM_C25820072111390.jpg

 

 


EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin." 

 

V budově LDN byla zřízena veřejná WIFI síť.

wifi.jpg

 

NABÍDKA OBĚDŮ PRO VEŘEJNOST

Nevyplatí se Vám doma vařit?
Dochází Vám inspirace v přípravě jídel?

Přijďte si k nám pro oběd!

 

Standardy kvality sociálních služeb

Na základě inspekční zprávy ze dne 13. 10. 2011 splňuje naše oddělení sociálních lůžek standardy kvality sociálních služeb.U

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

Návštěvnost stránek

307114