LŮŽKA NÁSLEDNÉ PÉČE

AESKULAP spol. s r. o. poskytuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči dlouhodobě nemocným. Příjem na lůžka se provádí na doporučení ošetřujícího lékaře z akutních lůžek nemocnic nebo na doporučení praktického lékaře z domova. Pacienty přijímáme zejména z Pardubického kraje a přilehlých okresů.

Kapacita lůžek je 100.

Důvodem k umístění na lůžka následné péče je zdravotní stav pacienta, nikoliv jeho sociální situace. K hospitalizaci jsou indikováni pacienti z oddělení interních, chirurgických, ortopedických, neurologických a jiných, pokud jejich zdravotní stav již nevyžaduje pobyt na akutním lůžku, ale jeho zdravotní stav vyžaduje doléčení se stálou lékařskou péčí.

Hospitalizace je na dobu určitou a její délka je určena pouze zdravotním stavem pacienta. 

Při příjmu pacienta se v rámci vstupního vyšetřeni zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta a je připraven plán lékařské, ošetřovatelské a rehabilitační péče. 

 

Cílem pobytu na následném lůžku je:

  • Zlepšení zdravotního stavu, mobility a soběstačnosti tak, aby se pacient mohl vrátit do domácího prostředí nebo sociálního zařízení.
  • Udržet na co nejdelší dobu stávající stav u nevyléčitelně nemocných a zajistit komfort a důstojné podmínky v závěrečné fázi života bez fyzického a psychického utrpení.

Zaměřujeme se na doléčení pacientů po traumatologických a ortopedických operacích, po akutních interních a neurologických příhodách a samozřejmě zajišťujeme péči o dlouhodobě nemocné pacienty s programem prevence a léčby dekubitů a kondiční rehabilitace, péče o rozsáhlé bércové vředy a diabetické komplikace na dolních končetinách. Při léčbě uvedených defektů používáme moderní koncepci tzv. vlhkého hojení ran.

V čele týmu zdravotnických pracovníku je primář léčebného ústavu. Dalšími členy jsou kvalifikovaní lékaři a zdravotní sestry, rehabilitační pracovnice a nižší zdravotnický personál.

 

Péče o pacienty je komplexní a můžeme ji rozčlenit na několik složek:

Lékařská péče:

Lékař denně posuzuje zdravotní stav pacientů a na tomto základě indikuje medikaci, rehabilitační postupy a doplňková vyšetření.

 

Ošetřovatelská péče:

Při příjmu pacienta se vždy provádí krátkodobý a dlouhodobý plán ošetřovatelské péče. Ošetřovatelská péče odpovídá všem moderním trendům a postupům péče o pacienta. Kvalifikovaný ošetřovatelský personál zajišťuje komplexní péči o pacienty. Součástí je sledování příjmu potravy a pitný režim. V případě nedostatečného příjmu jsou podány potravinové doplňky (Nutridrink atd.).

 

Rehabilitační péče:

Rehabilitační péče je ordinována lékařem dle zdravotního stavu. Vzhledem k tomu, že většina pacientu je ležících, je zaměřena především na mobilizaci a nácvik soběstačnosti. Cílem je zlepšit nebo udržet pohyblivost, soběstačnost a kontinenci.

Ubytování:

Pacienti jsou ubytováni na tří, čtyř a pěti lůžkových pokojích. Na pokoji je možná návštěva nejbližších příbuzných po celý den, s výjimkou doby vizit, rehabilitace nebo provádění jakýchkoliv zdravotnických výkonů na pokoji.

Fakultativní služby:

  • Pedikúra či kadeřnice – platba dle provedeného výkonu.                                             
  • Donáška nákupů z ústavní prodejny Bufet – shop
  • Možnost sledování televize ve společných prostorách oddělení i na některých pokojích  
  • Bezplatné připojení na síť  WiFi v Bufet - shopu.

 

 

  

 

 

 

 

 

PŘÍJEM PACIENTŮ

Iinformace ohledně přijmů pacientů Vám poskytne paní Prokopcová Pavla, (733 535 832), nebo MUDr. Jiří Pohanka (602 108 564).

 

STRAVOVÁNÍ

SKM_C25819110714330.jpg

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin." 

 

V budově LDN byla zřízena veřejná WIFI síť.

wifi.jpg

 

NABÍDKA OBĚDŮ PRO VEŘEJNOST

Nevyplatí se Vám doma vařit?
Dochází Vám inspirace v přípravě jídel?

Přijďte si k nám pro oběd!

 

 

Standardy kvality sociálních služeb

Na základě inspekční zprávy ze dne 13. 10. 2011 splňuje naše oddělení sociálních lůžek standardy kvality sociálních služeb.U

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

Návštěvnost stránek

189302