LŮŽKA NÁSLEDNÉ PÉČE

AESKULAP spol. s r. o. poskytuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči dlouhodobě nemocným. Příjem na lůžka se provádí na doporučení ošetřujícího lékaře z akutních lůžek nemocnic nebo na doporučení praktického lékaře z domova. Pacienty přijímáme zejména z Pardubického kraje a přilehlých okresů.

Kapacita lůžek je 100.

Důvodem k umístění na lůžka následné péče je zdravotní stav pacienta, nikoliv jeho sociální situace. K hospitalizaci jsou indikováni pacienti z oddělení interních, chirurgických, ortopedických, neurologických a jiných, pokud jejich zdravotní stav již nevyžaduje pobyt na akutním lůžku, ale jeho zdravotní stav vyžaduje doléčení se stálou lékařskou péčí.

Hospitalizace je na dobu určitou a její délka je určena pouze zdravotním stavem pacienta. 

Při příjmu pacienta se v rámci vstupního vyšetřeni zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta a je připraven plán lékařské, ošetřovatelské a rehabilitační péče. 

 

Cílem pobytu na následném lůžku je:

  • Zlepšení zdravotního stavu, mobility a soběstačnosti tak, aby se pacient mohl vrátit do domácího prostředí nebo sociálního zařízení.
  • Udržet na co nejdelší dobu stávající stav u nevyléčitelně nemocných a zajistit komfort a důstojné podmínky v závěrečné fázi života bez fyzického a psychického utrpení.

Zaměřujeme se na doléčení pacientů po traumatologických a ortopedických operacích, po akutních interních a neurologických příhodách a samozřejmě zajišťujeme péči o dlouhodobě nemocné pacienty s programem prevence a léčby dekubitů a kondiční rehabilitace, péče o rozsáhlé bércové vředy a diabetické komplikace na dolních končetinách. Při léčbě uvedených defektů používáme moderní koncepci tzv. vlhkého hojení ran.

V čele týmu zdravotnických pracovníku je primář léčebného ústavu. Dalšími členy jsou kvalifikovaní lékaři a zdravotní sestry, rehabilitační pracovnice a nižší zdravotnický personál.

 

Péče o pacienty je komplexní a můžeme ji rozčlenit na několik složek:

Lékařská péče:

Lékař denně posuzuje zdravotní stav pacientů a na tomto základě indikuje medikaci, rehabilitační postupy a doplňková vyšetření.

 

Ošetřovatelská péče:

Při příjmu pacienta se vždy provádí krátkodobý a dlouhodobý plán ošetřovatelské péče. Ošetřovatelská péče odpovídá všem moderním trendům a postupům péče o pacienta. Kvalifikovaný ošetřovatelský personál zajišťuje komplexní péči o pacienty. Součástí je sledování příjmu potravy a pitný režim. V případě nedostatečného příjmu jsou podány potravinové doplňky (Nutridrink atd.).

 

Rehabilitační péče:

Rehabilitační péče je ordinována lékařem dle zdravotního stavu. Vzhledem k tomu, že většina pacientu je ležících, je zaměřena především na mobilizaci a nácvik soběstačnosti. Cílem je zlepšit nebo udržet pohyblivost, soběstačnost a kontinenci.

Ubytování:

Pacienti jsou ubytováni na tří, čtyř a pěti lůžkových pokojích. Na pokoji je možná návštěva nejbližších příbuzných po celý den, s výjimkou doby vizit, rehabilitace nebo provádění jakýchkoliv zdravotnických výkonů na pokoji.

Fakultativní služby:

  • Pedikúra či kadeřnice – platba dle provedeného výkonu.                                             
  • Donáška nákupů z ústavní prodejny Bufet – shop
  • Možnost sledování televize ve společných prostorách oddělení i na některých pokojích  
  • Bezplatné připojení na síť  WiFi v Bufet - shopu.

 

 

  

 

 

 

 

 

PŘÍJEM PACIENTŮ

Iinformace ohledně přijmů pacientů Vám poskytne paní Prokopcová Pavla, (733 535 832), nebo MUDr. Jiří Pohanka (602 108 564).

 

 

Výstřižek - sstra.JPG

Více informací naleznete v sekci volná pracovní místa.

PODĚKOVÁNÍ

Opět děkujeme panu starostovi z obce Bystřec za sponzorský dar, který jsme obdrželi v měsíci březen 2023. Finanční hotovost bude použita na nákup WC křesel pro naše pacienty.

 

V listopadu 2022 jsme od obce Bystřec převzali opakovaný peněžní dar, tentokrát ve výši 32 000 Kč. Moc si tohoto daru vážíme a panu Ing. Tomáši Šťastnému a jeho kolegům ze zastupitelstva obce Bystřec ještě jednou upřímně děkujeme. Hotovost byla použita na nákup nového oxygenerátoru, který pomáhá nemocným s onemocněním dýchacích cest.

kyslikovy-koncentrator.jpg

 

Naše zařízení velice děkuje zastupitelstvu a panu starostovi obce Bystřec, za poskytnutí sponzorského daru na vybavení naší LDN.

Peníze byly použity na nákup rehabilitačních pomůcek.

meyra-ctyrkolove-predloketni-choditko-s-podpurnou-deskou-ambona-vcbk2a.jpg

 

SKM_C250i22121211030.jpg

 Naše zařízení dále děkuje obci Orličky za výrobu vánočních příníček pro naše pacienty.

 

Do našeho pracovního kolektivu příjmeme Zdravotní sestru:

SKM_C25820072111390.jpg

 

 


EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin." 

 

V budově LDN byla zřízena veřejná WIFI síť.

wifi.jpg

 

NABÍDKA OBĚDŮ PRO VEŘEJNOST

Nevyplatí se Vám doma vařit?
Dochází Vám inspirace v přípravě jídel?

Přijďte si k nám pro oběd!

 

Standardy kvality sociálních služeb

Na základě inspekční zprávy ze dne 13. 10. 2011 splňuje naše oddělení sociálních lůžek standardy kvality sociálních služeb.U

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

Návštěvnost stránek

307114