LŮŽKA NÁSLEDNÉ PÉČE

AESKULAP spol. s r. o. poskytuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči dlouhodobě nemocným. Příjem na lůžka se provádí na doporučení ošetřujícího lékaře z akutních lůžek nemocnic nebo na doporučení praktického lékaře z domova. Pacienty přijímáme zejména z Pardubického kraje a přilehlých okresů.

Kapacita lůžek je 100.

Důvodem k umístění na lůžka následné péče je zdravotní stav pacienta, nikoliv jeho sociální situace. K hospitalizaci jsou indikováni pacienti z oddělení interních, chirurgických, ortopedických, neurologických a jiných, pokud jejich zdravotní stav již nevyžaduje pobyt na akutním lůžku, ale jeho zdravotní stav vyžaduje doléčení se stálou lékařskou péčí.

Hospitalizace je na dobu určitou a její délka je určena pouze zdravotním stavem pacienta. 

Při příjmu pacienta se v rámci vstupního vyšetřeni zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta a je připraven plán lékařské, ošetřovatelské a rehabilitační péče. 

 

Cílem pobytu na následném lůžku je:

  • Zlepšení zdravotního stavu, mobility a soběstačnosti tak, aby se pacient mohl vrátit do domácího prostředí nebo sociálního zařízení.
  • Udržet na co nejdelší dobu stávající stav u nevyléčitelně nemocných a zajistit komfort a důstojné podmínky v závěrečné fázi života bez fyzického a psychického utrpení.

Zaměřujeme se na doléčení pacientů po traumatologických a ortopedických operacích, po akutních interních a neurologických příhodách a samozřejmě zajišťujeme péči o dlouhodobě nemocné pacienty s programem prevence a léčby dekubitů a kondiční rehabilitace, péče o rozsáhlé bércové vředy a diabetické komplikace na dolních končetinách. Při léčbě uvedených defektů používáme moderní koncepci tzv. vlhkého hojení ran.

V čele týmu zdravotnických pracovníku je primář léčebného ústavu. Dalšími členy jsou kvalifikovaní lékaři a zdravotní sestry, rehabilitační pracovnice a nižší zdravotnický personál.

 

Péče o pacienty je komplexní a můžeme ji rozčlenit na několik složek:

Lékařská péče:

Lékař denně posuzuje zdravotní stav pacientů a na tomto základě indikuje medikaci, rehabilitační postupy a doplňková vyšetření.

 

Ošetřovatelská péče:

Při příjmu pacienta se vždy provádí krátkodobý a dlouhodobý plán ošetřovatelské péče. Ošetřovatelská péče odpovídá všem moderním trendům a postupům péče o pacienta. Kvalifikovaný ošetřovatelský personál zajišťuje komplexní péči o pacienty. Součástí je sledování příjmu potravy a pitný režim. V případě nedostatečného příjmu jsou podány potravinové doplňky (Nutridrink atd.).

 

Rehabilitační péče:

Rehabilitační péče je ordinována lékařem dle zdravotního stavu. Vzhledem k tomu, že většina pacientu je ležících, je zaměřena především na mobilizaci a nácvik soběstačnosti. Cílem je zlepšit nebo udržet pohyblivost, soběstačnost a kontinenci.

Ubytování:

Pacienti jsou ubytováni na tří, čtyř a pěti lůžkových pokojích. Na pokoji je možná návštěva nejbližších příbuzných po celý den, s výjimkou doby vizit, rehabilitace nebo provádění jakýchkoliv zdravotnických výkonů na pokoji.

Fakultativní služby:

  • Pedikúra či kadeřnice – platba dle provedeného výkonu.                                             
  • Donáška nákupů z ústavní prodejny Bufet – shop
  • Možnost sledování televize ve společných prostorách oddělení i na některých pokojích  
  • Bezplatné připojení na síť  WiFi v Bufet - shopu.

 

 

  

 

 

 

 

 

OD 14. 03. 2018 ZRUŠEN ZÁKAZ NÁVŠTĚV!

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin." 

 

V budově LDN byla zřízena veřejná WIFI síť.

wifi.jpg

 

UPOZORNĚNÍ

Informace o zrušení povinnosti platit regulační poplatek za poskytování lůžkové péče od 1. 1. 2014

Na základě nálezu Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 36/11 ze dne 20. 6. 2013 se s účinností od 1. ledna ruší povinnost hradit regulační poplatek za poskytování lůžkové péče včetně lůžkové lázeňské léčebně rehabilitační péče ve výši 100 Kč podle ustanovení § 16a odst. 1 písm. f) zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění účinném do 31. prosince 2013, (dále jen „zákon č 48/1997 Sb.“). Posledním dnem, kdy má poskytovatel lůžkové zdravotní péče právo (a povinnost) vybírat regulační poplatek, je 31. prosinec 2013. Povinnost hradit ostatní regulační poplatky podle ustanovení § 16a odst. 1 písm. a) až e) zákona č. 48/1997 Sb. ve výši 30 Kč a 90 Kč zůstává nedotčena a i po 31. prosinci 2013 jsou proto poskytovatelé povinni od pojištěnců tyto poplatky vybírat.

REHABILITACE

Od 01. 10. 2013 je provoz fyzioterapie i na poukazy od zdravotních pojišťoven.
Zatím máme smlouvu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou a Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda.
Od 01. 01. 2014 máme smlouvu s Vojenskou zdravotní pojišťovnou. Další pojišťovny jsou v jednání.

 

Rehabilitace

Od 01. 11. 2012 zahájí naše rehabilitační pracoviště provoz pro širokou veřejnost - pro samoplátce.
Podrobnosti naleznete v sekci "Zdravotní služby - Rehabilitace".

ANNABIS

Nově u nás v prodeji výrobky značky ANNABIS.
Produkty značky Annabis jsou vyráběny z léčivého konopí.
Konopí má výrazné protizánětlivé, hojivé, analgetické, antibakteriální a antivirální účinky. Tato bylina účinně pomáhá nejen v případě vážných nemocí, ale při lokální aplikaci v podobě tinktury nebo masti přináší úlevu a rychlé zhojení i při běžných zdravotních problémech. Zvláště dobře se osvědčuje při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím.
Více informací naleznete v sekci "AKTUALITY".

Regulační poplatky

Změna výše regulačního poplatku od 1.12. 2011
Dnem 1. 12. 2011 nabude účinnosti zákon č. 298/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a dojde mimo jiné ke změně výše regulačního poplatku za jeden den hospitalizace ze 60 Kč na 100 Kč.

 

NABÍDKA OBĚDŮ PRO VEŘEJNOST

Nevyplatí se Vám doma vařit?
Dochází Vám inspirace v přípravě jídel?

Přijďte si k nám pro oběd!

AKTUALITY - volná kapacita lůžek

V současné době máme na oddělení LDN 2 volná místa. Případné informace Vám poskytne MUDr. Jiří Pohanka (602 108 564).

Chirurgická ambulance

Od 03. 10. 2011 opět zahájen provoz chirurgické ambulance.

aeskulap_mapa.jpg

Fotogalerie

V sekci sociální služby byla přidána nová záložka Fotogalerie, kde naleznete fotografie z akcí našich uživatelů.

Standardy kvality sociálních služeb

Na základě inspekční zprávy ze dne 13. 10. 2011 splňuje naše oddělení sociálních lůžek standardy kvality sociálních služeb.

19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

 

KINESIOTAPING

 

KINESIOTAPING Léčba akutních i chronických onemocnění pohybového aparátu.

 

CENÍK

Cena kinesiotapu - 1 cm tapu do šíře 5 cm je 1 Kč + 50 Kč aplikace.

Informace a objednávky získate na:

Mobil: 702 081 033

Pevná: 469 777 932

Návštěvnost stránek

154594